Mbyllet materniteti në Peqin, rezulton pozitive me COVID një infermiere

Publikuar tek: aktualitet, më 14:47 24-10-2020 Mbyllet materniteti në Peqin, rezulton pozitive me COVID një infermiere

Një infermiere në maternitetin e Peqinit ka rezultuar pozitive me koronavirus.

Bëhet me dije se janë testuar edhe dy infermiere të tjera, të cilat kanë pasur kontakte me të prekurën në fjalë.

Mësohet se materniteti do të qëndrojë i mbyllur deri sa tamponi t’i merret të gjithë punonjësve dhe të dalë përgjigja e tyre.

Kujtojmë që deri më tani në vendin tonë 469 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 18.556.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vijojnë ndëshkimet për qytetarët ‘rebelë’, qindra gjoba 3000 lekëshe për ata që s’vendosin maska (VIDEO)
Nuk ka ulje, sërish numër rekord infektimesh me koronavirus, 4 qytetarë ndërrojnë jetë »
Article Logic
Execution time: 0.011011838912964
array(1) { ["section"]=> string(77) "mbyllet-materniteti-ne-peqin-rezulton-pozitive-me-covid-nje-infermiere-225000" }