Mbyllet me barazim 2-2 derbi Partizani-Tirana

Publikuar tek: sport, më 21:47 04-05-2015 Mbyllet me barazim 2-2 derbi Partizani-Tirana

Mbyllet me barazim derbi i kryeqytetit Partizani-Tirana. Ka qenë ekipi i Tiranës që ka kaluar në avantazh me golin e Bakaj në minutën e 34’ të pjesës së parë por barazimi ka ardhur në minutën e 57; me golin e shënuar nga Fazlliu. Shumë pranë fundit të ndeshjes, në minutën e 83’ Mazrekaj e ka kaluar në avantazh Partizanin por barazimi ka ardhur vetëm dy minuta më pas falë golit të shënuar nga Bakaj.

Ky barazim është i rëndësishëm si për Partizanin dhe për Tiranën, në garën për titullin kampion dhe vendin për Kupën e Europës. Partizani mbetet në vendin e katërt me 64 pikë ndërsa Tirana në vendin e dytë me 67 pikë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033016920089722
array(1) { ["section"]=> string(51) "mbyllet-me-barazim-2-2-derbi-partizani-tirana-10372" }