Mbyllet numërimi në Pukë, Fushë-Arrëz dhe Peqin, triumfojnë kandidatët e PS-së

Publikuar tek: politike, më 08:34 22-06-2015 Mbyllet numërimi në Pukë, Fushë-Arrëz dhe Peqin, triumfojnë kandidatët e PS-së

Kandidatët e Alenacës për Shipërinë Europiane po kryesojnë bashkitë në vend. Pas përfundimit të procesit të votimit rezulton se edhe bashkitë e Pukës , Fushë-Arrëzit dhe Peqinit do të drejtohen nga kryebashkiakë të majtë për katër vitet e ardhshme.

Edhe Bashkia e Peqinit është fituar nga një kandidati i majtë, Saimir Hasalla, i cili arriti të merrte 9020 vota, ndërsa Albert Kreçi kandidati i APPD mori 4284 vota.

Po ashtu edhe bashkia e Fushë Arrzit dhe e Pukës është fituar nga kandidatët e ASHE, por me një diferencë të vogël. Në Pukë Gjon Gjonaj arriti të fitonte me një diferencë vetëm me 97 vota përkundrejt kandidatit Gjon Gjonaj, ndërsa në Fushë Arrëz diferenca ishte vetëm me 66 midis kandidatit të (ASHE), Fran Tuci përkundrejt Gëzim Vatës (APPD).

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096828937530518
array(1) { ["section"]=> string(82) "mbyllet-numerimi-ne-puke-fushe-arrez-dhe-peqin-triumfojne-kandidatet-e-ps-se-14311" }