Mbyllet procesi i përzgjedhjes së EMRAVE për deputetë në Shkodër, kalojnë 37 nga 39 kandidatë

Publikuar tek: politike, më 20:51 30-09-2020 Mbyllet procesi i përzgjedhjes së EMRAVE për deputetë në Shkodër, kalojnë 37 nga 39 kandidatë

Demokratët e Qarkut të Shkdorës votuan sot për 39 kandidatët e propozuar nga anëtarësia, të cilët kaluan filtrin paraprak të verifikimit nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve.

Më poshtë emrat sipas degëve të Qarkut Shkodër në procesin që është vlerësuar si në ndër risitë më pozitive në jetën politike të vendit. Nga 39 kandidatë, anëtarësia votoi për 37 prej tyre, duke skualifikuar 1 në Vaun e Dejës dhe 1 në Pukë.

Dega Shkodër

1.ARBEN GJURAJ

2.ARTAN HAXHI

3.BARDH SPAHIA

4.BASHKIM RROJI

5.BENARDETA SYKU

6.BLENDI GJYLBEGAJ

7.EMILJANO PJETRI

8.FLORIAN BJANKU

9.GRETA BARDELI

1.HELGA SALLAKU

11.HELIDON BUSHATI

12.IMELDI SOKOLI

13.IZMIRA ULQINAKU

14.LEDINA MANDIJA

15.LORENC LUKA

16.MARK RUPA

17.NDOC ASHTA

18.NESTI KIRI

19.NEVILA BUSHATI

20.RAMIZ ÇOBAJ

21.ROMEO GURAKUQI

22.VOLTANA ADEMI

23.XHEMAL BUSHATI


Dega Vau i Dejës

1. GJOK ULDEDAJ

2. PJETER LLESHI

3.ZEF HILA


Dega Malësi e Madhe

1. ALDO GEGA

2. AUREL MARKAJ

3. ERMIRA COBAJ

4. FATBARDH ZEKAJ

5. RAMADAN LIKA


Dega Pukë

1. ANTONETA ZAJA

2. GEZIM VATA

3. HIL KOLA

4. LODOVIK HASANI

5. NDOC FASLIA

6. RROK DODA

Pas përfundimit të procesit të konsultimit me anëtarësinë, kandidatët e konfirmuar i nënshtrohen vlerësimit përfundimtar të Komisionit në fazën e tretë. Anëtarët e komisionit votojnë bazuar, kryesisht, në vlerësimin e performancës politike të kandidatit dhe mundësinë e maksimalizimit të votës. Pas këtij vlerësimi përfundimtar, lista me kandidatët që kalojnë fazën e tretë i dorëzohet për vendimmarje finale Kryesisë së Partisë Demokratike.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « KQZ-ja e re, kërkojnë post Klement Zguri, Ilir Rusmali dhe Theodhori Sollaku
Agron Duka: Rama nuk do t’ia dijë për rregulla loje, kur ka interes të bën mik dhe kur s’ka interes të bën armik »
Article Logic
Execution time: 0.0093710422515869
array(1) { ["section"]=> string(99) "mbyllet-procesi-i-perzgjedhjes-se-emrave-per-deputete-ne-shkoder-kalojne-37-nga-39-kandidate-222264" }