Mbyllet sfida, REAL MADRID finalistja e parë e CHAMPIONS LEAGUE

Publikuar tek: sport, më 22:53 01-05-2018 Mbyllet sfida, REAL MADRID finalistja e parë e CHAMPIONS LEAGUE

Ka përfunduar ndeshja mes Real Madridit dhe Bayern Mynihut, me rezultatin 2-2. Ky takim ishte i vlefshëm për gjysmëfinalen e Champions Leagues.

Pas këtij rezultati, Real Madrid është kualifikuar për në finalen e Champions Leagues, pasi në ndeshjen e parë fitoi me rezultatin 2-1.

Në këtë ndeshje për madrilenët shënoi dy herë Benzema, ndërsa për Bayernin realizoi Kimich dhe Rodrigues.

Finalistja tjetër e Championsit do të zbulohet nesër, në ndeshjen Roma – Liverpul. Takimi i parë mes dy ekipeve përfundoi me rezultatin 5-2 për të ishullorët.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030087947845459
array(1) { ["section"]=> string(69) "mbyllet-sfida-real-madrid-finalistja-e-pare-e-champions-league-119100" }