Mbyllet Shtëpia e Foshnjes në Vlorë, fëmijët dhe punonjësit preken nga Covid-19

Publikuar tek: aktualitet, më 10:30 03-12-2020 Mbyllet Shtëpia e Foshnjes në Vlorë, fëmijët dhe punonjësit preken nga Covid-19

Situata vijon të jetë e rënduar në vendin tonë sa i përket pandemisë nga Covid-19.

Për shkak të pandemisë është mbyllur edhe Shtëpia e Foshnjes në Vlorë.

Bëhet me dije se në këtë qendër janë 22 fëmijë, prej të cilëve katër kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

Mësohet se gjithashtu janë prekur nga Covid edhe 8 punonjës të stafit

Pas rasteve pozitive Inspektorati Shtetëror Shëndetësor (ISHSH) ka marrë vendimin që të mbyllet ky institucion.

Katër fëmijët do të karantinoren në Shtëpinë e Foshnjes, në ambiente të ndryshme nga fëmijët e tjerë. Ndërsa pjesëtarët e stafit do të karantinoren në banesat e tyre.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Situata nga pandemia, qeveria greke shtyn afatin, ja deri kur do të qëndrojë mbyllur pika kufitare e Kapshticës
TRAGJIKE/ COVID-19 i merr jetën 37-vjeçarit nga Elbasani pa sëmundje bashkëshoqëruese »
Article Logic
Execution time: 0.011145114898682
array(1) { ["section"]=> string(85) "mbyllet-shtepia-e-foshnjes-ne-vlore-femijet-dhe-punonjesit-preken-nga-covid-19-230008" }