'Mbyllja e lojërave të fatit: Llotot dhe kazinotë ende punojnë në Fier'

Publikuar tek: politike, më 21:11 02-01-2019 'Mbyllja e lojërave të fatit: Llotot dhe kazinotë ende punojnë në Fier'

Që prej ditës së djeshme ka hyrë në fuqi ligji i cili nuk lejon ushtrimin e aktivitetit për llotot dhe lojërat e fatit në të gjithë Shqipërinë.

Por pavarësisht se llotot janë mbyllur, ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim nga një qytetar dixhital.

Në mesazhin e Berishës thuhet se në Fier llotot dhe kazinotë ende vazhdojnë të punojnë, ndërkohë që ka publikuar foton e një skedine që mban datën e sotme.

'Ky ishte sot zbatimi i ligjit te lojrave te fatit ne Republiken e te Forteve te Fierit! sb', shkruan Berisha krahas mesazhit të qytetarit dixhital.

vnmj.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Thaçi dhe Meta ngrenë dollinë e parë për Vitin e Ri
»
Article Logic
Execution time: 0.011574983596802
array(1) { ["section"]=> string(75) "mbyllja-e-lojerave-te-fatit-llotot-dhe-kazinote-ende-punojne-ne-fier-147312" }