Mbyllja e sinjalit analog, qytetarët rradhë ‘të papara’ në dyqane për të marrë dekodera

Publikuar tek: barometri, më 07:16 11-09-2018 Mbyllja e sinjalit analog, qytetarët rradhë ‘të papara’ në dyqane për të marrë dekodera

Siç ishte njoftuar me herët, ditën e sotme në qarkun e Tiranës dhe të Durrësit janë mbyllur sinjalet analoge, të cilat do të pasohen nga mbyllja e sinjalit në gjithë vendin për shkak të procesit të dixhitalizimit.

 

Prej mëngjesit të sotëm qytetarët kanë krijuar rradhë në dyqantet e kompanive private për të blerë aparatet e reja të cilat marrin sinjalin dixhital.

Në fotot e siguruara nga newsbomb.al duken qytetarët që kanë shkuar në një prej dyqaneve të Digitalb për të marrë dekoderat e rinj, por për shkak të tejkalimit të orarit kanë marrë shërbimin vetëm qytetarët që ndodheshin brenda, ndërsa dyertë janë mbyllur për ata që prisnin jashtë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022931098937988
array(1) { ["section"]=> string(91) "mbyllja-e-sinjalit-analog-qytetaret-rradhe-te-papara-ne-dyqane-per-te-marre-dekodera-133900" }