Mbyllje në fundjavë? Komiteti i Ekspertëve mohon FAKE-NEWS-in: Ja si qëndron e vërteta

Publikuar tek: aktualitet, më 13:37 02-12-2020 Mbyllje në fundjavë? Komiteti i Ekspertëve mohon FAKE-NEWS-in: Ja si qëndron e vërteta

Disa ditë më parë në mediat pranë PD-së ka qarkulluar një dokument ku pretendohej se Komiteti i Ekspertëve i kishte kërkuar kryeministrit Edi Rama një mbyllje të përgjithshme në fundjavë.

Por në vendimin e sotëm Komiteti Teknik nuk e ka njoftuar një gjë të tillë. Madje e pyetur lidhur me këtë, kryetarja Mira Rakacolli tha se një gjë e tillë nuk është diskutuar kurrë.

Ndërsa media që e publikoi këtë lajm të pavërtetë, tani sugjeron se “diçka tjetër fshihet pas kësaj historie”.

Pyetje: A është e vërtetë që keni rekomanduar mbylljen në fundjavë?

Rakacolli: Komiteti i Ekspertëve në asnjë moment nuk e ka shtruar këtë lloj alternative. Në asnjë moment. Në vendimin e sotëm nuk përmendëm as uljen e orarit të kufizimeve. Kjo masë nuk është diskutuar sepse për situatën ku jemi as nuk është e justifikuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Abuzuan seksualisht me 15 vjeçaren, jepet gjykim i shkurtuar për ish-rojen e shkollës Abaz Dogu dhe tre të rinjtë
Mbi 600 qytetarë që nuk kishin maskë e pësojnë nga Policia, shoqërohen 8 të tjerë që nuk treguan mjetet e identifikimit, një subjekt gjobitet me 10 milion »
Article Logic
Execution time: 0.022391796112061
array(1) { ["section"]=> string(91) "mbyllje-ne-fundjave-komiteti-i-eksperteve-mohon-fake-news-in-ja-si-qendron-e-verteta-229903" }