Mbytet anija me 81 turistë pranë një resorti në Antalia

Publikuar tek: bota, më 19:36 04-09-2016 Mbytet anija me 81 turistë pranë një resorti në Antalia

Dy persona kanë humbur jetën dhe 79 të tjerë janë shpëtuar pas përmbytjes së një anije me turistë në brigjet e Antalias, Turqi.

Sipas agjencisë turke të lajmeve “Dogan”, trupat e pajetë të nxjerrë nga deti i përkasin një gruaje turke dhe një burri libanez. Varka u përmbyt pas rreshjeve të shumta dhe motit të keq këtë të djelë pranë një prej resorteve turistikë më të populluar të Mesdheut.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Autobusi përplaset me autobotin, dhjetëra të vdekur nga aksidenti tragjik
Pandat nuk janë më të rrezikuara, rritet popullisa e tyre »
Article Logic
Execution time: 0.010550975799561
array(1) { ["section"]=> string(61) "mbytet-anija-me-81-turiste-prane-nje-resorti-ne-antalia-51876" }