Mbyti mizorisht gruan me fustan, gjykata dënon shqiptarin me shtetësi gjermane

Publikuar tek: aktualitet, më 14:39 08-04-2017 Mbyti mizorisht gruan me fustan, gjykata dënon shqiptarin me shtetësi gjermane

Sot, Gjykata e Landit në Regensburg, Gjermani i komunikuar dënimin me 9 vjet e tre muaj burg një shqiptari me shtetësi gjermane, shkruan tvaktuell.com.

46 -vjeçar është dënuar për veprën penale goditje vdekjeprurëse, pasi ka mbytur me fustan bashkëshorten e tij 37 vjeçare.

Vrasja ka ndodhur verën e kaluar, kur, gjatë një zënke në mes tyre, burri e ka marrë fustanin e saj dhe e ka mbytur. Gruaja ka gjetur vdekjen pas aktit makabër të bashkëshortit.

Në fillim të procesit, autori,  tashmë i dënuar kishte bërë një pranim gjysmak të veprës. Sikur mbrojtësi i tij ashtu dhe prokuroria kishin kërkuar një ulje të dënimit. Por, trupi gjykues ka menduar ndryshe dhe i ka kominikuar atij një dënim relativisht të lartë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trafikonin drogë me skaf nga Gjiri i Lalzit, zbulohet grupi kriminal prej 7 personash (EMRAT)
LSI del publikisht kundër Impjantit të Mbetjeve, publikohet dokumenti ku dëshmohen shkeljet »
Article Logic
Execution time: 0.012959003448486
array(1) { ["section"]=> string(83) "mbyti-mizorisht-gruan-me-fustan-gjykata-denon-shqiptarin-me-shtetesi-gjermane-74529" }