Mbytja me thonj e Suela Sulës, prova nga celulari i saj lë në burg të dyshuarin Fatjon Kraneshtën

Publikuar tek: aktualitet, më 14:23 24-01-2018 Mbytja me thonj e Suela Sulës, prova nga celulari i saj lë në burg të dyshuarin Fatjon Kraneshtën

Gjykata dënon me masën “arrest me burg” Fatjon Kraneshtën, i cili u arrestua dy ditë më parë i akuzuar si bashkëpunëtor në vrasjen e Suela Sulës në 2016.

Seanca gjyqësore është mbajtur sot, ndërkohë që në gjyq janë hapur dosjet e provave që e implikojnë Kraneshtën në krim.

Sipas Prokurorisë, Kraneshta i urdhëruar nga bashkëshorti i viktimës ka mbytur Suela Sulën me duar, ndërkohë që në lëkurën e viktimës janë gjetur gjurmë thonjsh nga autori.

Skenari ka qënë i ndërtuar në mënyrë profesioniste, ku burri ka dërguar bashkëshorten në mobilerinë që ato të dy zotëronin dhe kur është kthyer e ka gjetur këtë të fundit të vdekur.

Mësohet nga Prokuroria se viktima kishte përgjuar të shoqin ndërkohë që ky i fundit fliste në telefon me Fatjon Kraneshtën.

Në aparatin celular të Suela Sulës janë gjetur 5 regjistrime, në të cilat flitej për tradhëti dhe frikë se mos viktima i merrte pasurinë të shoqit.

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gara për vendin e Haki Çakos, këta janë 6 kandidatët që kualifikohen (EMRAT)
Struktura e re e Arta Markut, zbulohen 4 EMRAT në krye të drejtorive të rëndësishme »
Article Logic
Execution time: 0.01227879524231
array(1) { ["section"]=> string(103) "mbytja-me-thonj-e-suela-sules-prova-nga-celulari-i-saj-le-ne-burg-te-dyshuarin-fatjon-kraneshten-107759" }