Me 104 kilogramë kokainë në furgon, arrestohet 24 vjeçari shqiptar në Holandë, në pranga edhe shoferi

Publikuar tek: aktualitet, më 11:12 12-08-2020 Me 104 kilogramë kokainë në furgon, arrestohet 24 vjeçari shqiptar në Holandë, në pranga edhe shoferi Foto nga aksioni

Një i ri shqiptar është arrestuar në Holandë, së bashku me një tjetër me 104 kilogramë kokainë.

Ngjarja ka ndodhur në Abcoude, ku policia ka kontrolluar furgonin me të cilën udhëtonin 2 personat, pasi i kishte skaduar leja.

Pas kësaj, në pranga ka rënë drejtuesi i furgonit, 31 vjeçari nga Holanda dhe 24-vjeçari shqiptar, i cili ishte pasagjer.

Gjatë aksionet janë sekuestruar edhe dy telefona celularë. Telefonët dyshohet se përdoreshin për aktivitete kriminale.

foto-2-26mound.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099108219146729
array(1) { ["section"]=> string(106) "me-104-kilograme-kokaine-ne-furgon-arrestohet-24-vjecari-shqiptar-ne-holande-ne-pranga-edhe-shoferi-216873" }