Me 180 km/h, Policia ‘bën kërdinë’ në autostradën e Saukut, heq 22 patentat për dy orë (Video)

Publikuar tek: aktualitet, më 23:00 13-11-2019 Me 180 km/h, Policia ‘bën kërdinë’ në autostradën e Saukut, heq 22 patentat për dy orë (Video) Nga kontrolli i Policise me radar ne autostraden e Saukut

Policia e Shtetit vijon kontrollet parandaluese për aksidentet rrugore, në rrugët te cilat janë evidentuar me rrisk, për shkak te shpejtësisë dhe manovrave të rrezikshme qe kryejnë drejtuesit e mjeteve.

Gjatë një shërbimi prej 2 orësh me radarë në autostradën e Saukut (rruga Tiranë-Elbasan), Policia u ka hequr patentën 22 drejtuesve të mjeteve të cilët udhëtonin me shpejtësi nga 140-180 km/h.

“Rruga është e te gjithëve, rregulli vlen njësoj, shpejtësia, alkooli, garat me shpejtësi, te presin rrugëtimin e jetës.

Vijojnë kontrollet parandaluese për aksidentet rrugore, ne rrugët te cilat janë evidentuar me rrisk, për shkak te shpejtësisë dhe manovrave te rrezikshme qe kryejnë drejtuesit e mjeteve.

140 km/h-180 KM/h në aksin Sauk-Teg, prej orës 20:00 deri në 22:00, kur fluksi i mjeteve ne levizje eshte i plote.

Guxim! Vetebesim i tepruar! Apo papërgjeshmëri ndaj jetës? Cila do qoftë arsyeja e drejtimit të mjetit në këtë mënyrë tejet të rrezikshme për jetën e tyre dhe të tjerëve, është e pa pranueshme dhe vrastare.

Nga verifikimet dhe monitorimet me matësin e shpejtësisë , në dy ore në rrugën Interurbane Tiranë-Elbasan dhe anasjelltas janë konstatuar dhe pezulluar 22 leje drejtimi për shpejtësi mbi normat e lejuara, te cilat varionin nga 140 km/h - 180 km/h, rrezik potencial për të shkaktuar ngjarje rrugore dhe pasoja fatale për jetën e drejtuesit, pasagjereve por edhe përdorueseve te tjerë.

Respektoni rregullat e qarkullimit rrugore, mos u beje statistike rrugore. Familja ka nevoje per TY , jo per fotot dhe videot Tuaja”, njofton Policia e Shtetit, ndërsa shpërndanë dhe videon.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023653030395508
array(1) { ["section"]=> string(95) "me-180-km-h-policia-ben-kerdine-ne-autostraden-e-saukut-heq-22-patentat-per-dy-ore-video-185813" }