Me 196 km/h, si e pësuan keq 4 shoferët me makina LUKSOZE në Tiranë (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 06:58 07-04-2018 Me 196 km/h, si e pësuan keq 4 shoferët me makina LUKSOZE në Tiranë (VIDEO)

Policia Rrugore vijoi edhe mbrëmë kontrollet në të gjitha rrugët e Tiranës me qëllim parandalimin e askidenteve si dhe ndëshkimin e shKelësve.

Gjatë kontrolleve u pezulluan 22 Leje Drejtimi për drejtim mjeti tej normave të lejuara.

Policia sqaron se mjetet luksoze vazhdojnë ta trajtojnë rrugën si “piste garash”.

Ndërkohë në rrugën Interurbane kryesore Durrës-Tirane, përpos kontrolleve të shtuara dhe masave të “ashpra” administrative, ka akoma drejtues mjetesh të cilët manifestojnë vetebesim të tepruar në drejtim të automjeteve, duke qarkulluar me shpejtësi 150 km/h, 180 km, 185 km/h dhe 196 km/h, në një segment rrugor ku shpejtësia maksimale e lejuar është jo me shumë se 90 km/h. 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nga nofka, lojërat e fatit deri te alkooli, ja pyetjet që do u përgjigjen policët për VETTINGUN
“Më falni që u trazova jetën”, REAGON rrufeshëm gruaja e Mirit të Xhikës pas lirimit: Një fjalë për njerëzit...Urdhëroni më hani tani »
Article Logic
Execution time: 0.0089731216430664
array(1) { ["section"]=> string(79) "me-196-km-h-si-e-pesuan-keq-4-shoferet-me-makina-luksoze-ne-tirane-video-115988" }