Me 2 dhjetor prezantohet qeveria e re në Malin e Zi, deputeti shqiptar merr postin e rëndësishëm

Publikuar tek: rajon, më 14:23 27-11-2020 Me 2 dhjetor prezantohet qeveria e re në Malin e Zi, deputeti shqiptar merr postin e rëndësishëm Dritan Abazoviç

Deputeti shqiptar nga Ulqini, Dritan Abazoviç, është propozuar për postin e zëvendës kryeministrit në qeverinë e re të Malit të Zi.

Gjatë ditës së sotme, Zdravko Krivokapiç ka prezantuar përbërjen e kabinetit të ri qeveritar që do të drejtojë vendin.

Pas humbjes së Milo Gjykanoviç, i cili kishte qeverisur në dekadën e fundit, partia e Abazoviç ka 4 deputetë në parlament.

Më 2 dhjetor pritet që të votohet në Parlament qeveria e re. Partia opozitare do të vijë në pushtet, pas koalicionit të gjerë që siguroi 41 mandatet e nevojshme për formimin e qeverisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kryepeshkopi Janullatos me temperaturë dhe ethe, po kurohet në shtëpinë e tij në Athinë
Shifrat në 24 orë: Qindra raste të reja me koronavirus në Kosovë, 12 viktima »
Article Logic
Execution time: 0.021973133087158
array(1) { ["section"]=> string(102) "me-2-dhjetor-prezantohet-qeveria-e-re-ne-malin-e-zi-deputeti-shqiptar-merr-postin-e-rendesishem-229326" }