Me 284 vota pro dhe asnjë kundër, parlamenti grek miraton zgjerimin e kufirit detar me 12 milje në detin Jon

Publikuar tek: rajon, më 19:57 20-01-2021 Me 284 vota pro dhe asnjë kundër, parlamenti grek miraton zgjerimin e kufirit detar me 12 milje në detin Jon

Me një shumicë dërrmuese prej 284 deputetësh, projektligji i Ministrisë së Punëve të Jashtme për shtrirjen e zonës bregdetare të Greqisë në 12 milje detare në Detin Jon u miratua në Parlamentin grek.

Greqia vendosi sot të ushtrojë të drejtën e saj nga Ligji i Detit dhe Konventa e Gjirit Montego për shtrirjen e ujërave të saj territoriale në 12 milje detare, në zonën detare të detit Jon.

Projektligji i Ministrisë së Punëve të Jashtme për për zgjerimin në Detin Jon dhe Ishujt Jon deri në Kepin Tainaro në Peloponez mori 284 pro 16 vota apstenim dhe asnjë votë kundër.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shifra të LARTA të viktimave nga Covid-19 në Itali dhe Greqi, QINDRA raste të reja në një ditë (BILANCI)
»
Article Logic
Execution time: 0.013067960739136
array(1) { ["section"]=> string(114) "me-284-vota-pro-dhe-asnje-kunder-parlamenti-grek-miraton-zgjerimin-e-kufirit-detar-me-12-milje-ne-detin-jon-235755" }