Me 7 kile drogë dhe mijëra euro, arrestohen 4 persona në Greqi, mest tyre një shqiptar 37-vjeç

Publikuar tek: rajon, më 13:35 21-10-2020 Me 7 kile drogë dhe mijëra euro, arrestohen 4 persona në Greqi, mest tyre një shqiptar 37-vjeç

Një 37-vjeçar shqiptar së bashku me disa persona të tjerë kanë rënë në prangat e policisë, pasi akuzohen për trafikim të lëndëve narkotike.

Mediat greke bëjnë me dije se janë arrestuar katër persona mes tyre një shqiptar, pasi u kapen me 6.5 kg drogë dhe 6150 euro.

Policia ishte vënë në ndjekje të 37-vjeçarit, ndërsa e ndiqte atë panë teksa transportonte 1 kg dropë nga makina e tij në një makinë tjetër.

Policia u vu në ndjekje të makinës që mori drogën, kur personat në makinë vunë se policia ishte vënë në ndjekje të tyre ecën me shpejtësi.

Në makinë ishin tre grekët. Personave në fjalë iu sekuestruan 5.5 kg drogë në një depo, ndërsa iu sekuestruan edhe 6,165 euro.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E konfirmon Vuçiç: Në Serbi do të ketë sërish zgjedhje, në 2022
»
Article Logic
Execution time: 0.012989044189453
array(1) { ["section"]=> string(99) "me-7-kile-droge-dhe-mijera-euro-arrestohen-4-persona-ne-greqi-mest-tyre-nje-shqiptar-37-vjec-224575" }