Me çfarë do lëvizin nëpër Tiranë drejtuesit dhe stafi i Bashkisë, shpallet tenderi dhe hapet gara për blerjen e mjeteve

Publikuar tek: ekonomi, më 10:45 16-09-2017 Me çfarë do lëvizin nëpër Tiranë drejtuesit dhe stafi i Bashkisë, shpallet tenderi dhe hapet gara për blerjen e mjeteve

Jo më me biçikletë por me mjetë pa karburant, elektrike hibride. Kështu pritet të shkojë në punë apo të lëvizë në territorin e bashkisë, drejtues dhe staf në Tiranë.

Ditën e djeshme, kjo bashki, bën me dije Open Date Albania,ka shpallur tenderin dhe garën për blerje të mjeteve të transportit elektrike me fond limit 48 132 099 lekë.

Me këtë fond kërkohen oferta për një autoveturë elektrike hibride, pesë autovetura thjesht elektrike, një mikrobus, një karrotrec, dy kamionçina Pick up dhe një karikues automjeti elektrik fast charger.


Të gjitha detajet për tenderin mund t’i shikoni këtu!

of.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.038268089294434
array(1) { ["section"]=> string(124) "me-cfare-do-levizin-neper-tirane-drejtuesit-dhe-stafi-i-bashkise-shpallet-tenderi-dhe-hapet-gara-per-blerjen-e-mjeteve-92558" }