Me eksploziv dhe pengje, 30 të armatosur grabisin bankën në Brazil, lekët i 'mbjellin' rrugëve (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 20:45 01-12-2020 Me eksploziv dhe pengje, 30 të armatosur grabisin bankën në Brazil, lekët i 'mbjellin' rrugëve (VIDEO) Pamje nga grabitja

Një grup burrash të armatosur kanë sulmuar një bankë në Brazil, me një stil ushtarak me eksploziv dhe disa pengje.

Ata gjuajtën me armë drejt policisë ku për pasojë mbetën të plagosur dy persona, një prej tyre ishte polic.

Sipas një deklarate nga policia ushtarake në shtetin Santa Catarina, grabitja filloi pak para mesnatës së të hënës dhe zgjati gati dy orë.

Gjatë ikjes grabitësit lanë para të shpërndara nëpër rrugë, të cilat u rrëmbyen shpejt nga banorët.

Autoritetet kanë thënë se deri më tani janë arrestuar 4 persona që mblodhën disa para që u hodhën në tokë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SKANDAL NË BELGJIKË/ Eurodeputeti merr pjesë në orgji me 20 burra, gjobitet me 250 euro
Biden prezanton anëtarët kryesorë të ekipit të tij ekonomik, këta janë emrat ku do të mbështetet presidenti i zgjedhur i SHBA »
Article Logic
Execution time: 0.010891914367676
array(1) { ["section"]=> string(103) "me-eksploziv-dhe-pengje-30-te-armatosur-grabisin-banken-ne-brazil-leket-i-mbjellin-rrugeve-video-229820" }