Me flamurin kuqezi mbi supe para Kryeministrisë, protestuesit ‘ia nxijnë’ vizitën Vuçiçit  

Publikuar tek: aktualitet, më 10:35 21-12-2019 Me flamurin kuqezi mbi supe para Kryeministrisë, protestuesit ‘ia nxijnë’ vizitën Vuçiçit   Sazan Guri duke mbajtur fjalen kunder Vucic

Nuk ndalet protesta kundër Presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç i cili prej pasdites së djeshme ndodhet në Tiranë për një vizitë zyrtare.

Qytetarët janë grumbulluar përpara Kryeministrisë që në orët e para të mëngjesit ndërsa mbi supe mbajnë hedhur flamurin kuqezi.

“Duam bashkim me Kosovën, JO me Serbinë”, shkruhet në pankartat e protestuesve të cilët ia japin fjalën me megafon njëri-tjetrit dhe shprehin zemërim për faktin që Vuçiç ndodhet sot në Tiranë.

Ndërkaq, Kryeministri Edi Rama me Presidentin serb Vuçiç, kryeministrin maqedonas Zoran Zaev dhe presidentin e Malit të Zi Milo Djukanovic kanë viztuar që në mëngjes zonat e prekura nga tërmeti i fuqishëm në Durrës.

79727743_3240978312598001_7062387223584309248_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vrasja e dyfishtë në Poliklinikën e Fierit, Gjykata jep masën për Martin Skëndajn
Nuk i bindet urdhrit të policisë për të ndaluar, i riu nga Durrësi kapet me kokainë në makinë »
Article Logic
Execution time: 0.010921001434326
array(1) { ["section"]=> string(93) "me-flamurin-kuqezi-mbi-supe-para-kryeministrise-protestuesit-ia-nxijne-viziten-vucicit-190004" }