Me jahte luksi drejt Italisë, në pranga 3 sirianë që i merrnin çdo personi 8500 euro

Publikuar tek: bota, më 13:13 21-04-2015 Me jahte luksi drejt Italisë, në pranga 3 sirianë që i merrnin çdo personi 8500 euro Jahti luksoz i emigrantëve sirianë

Nuk po përdorin vetëm gomonet dhe anijet e shkatërruara, por edhe jahtet e luksit. Tre sirianë janë arrestuar nga policia italiane, teksa mbërritën në Ragusa. Jahti kishte 99 emigrantë, të cilët kishin paguar deri në 8500 euro.

Të arrestuarit janë Ahmmed Sabaji 25 vjeç, Almotassem Harroum Bilah 31 vjeç dhe Moustafa Haj Slima,  29 vjeç. Në bordin e jahtit që ata drejtonin kishte edhe 23 fëmijë.

Kapja e jahtit u bë nga rojet detare, pas një defekti që i kishte ndodhur në motor.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010555028915405
array(1) { ["section"]=> string(88) "me-jahte-luksi-drejt-italise-ne-pranga-3-siriane-qe-i-merrnin-cdo-personi-8500-euro-9317" }