‘Më ke bërë të qaj…’ artistët mbështesin Jonida Maliqin në Eurovision, ja si duhet të votoni sonte

Publikuar tek: kulture-art, më 09:45 16-05-2019 ‘Më ke bërë të qaj…’ artistët mbështesin Jonida Maliqin në Eurovision, ja si duhet të votoni sonte

Sonte është nata e dytë gjysmëfinale e Eurosong, ndërsa mbrëmë këngëtarja jonë Jonida Maliqi performoi përpara jurisë profesioniste në Izrael.

Jonida ka patur një performancë të shkëlqyer me këngën 'Ktheju Tokës' dhe gazetarët që kanë qenë aty, e kanë vlerësuar së tepërmi paraqitjen e këngëtares duke shkruar se Shqipëria do të jetë një nga vendet që do kalojnë në finalen e madhe.

Ndërkaq, Jonida ka marrë mbështetjen e madhe nga kolegët e saj dhe artistët e mëdhenj si Aurela Gaçe, Eugent Bushpepa, Rona Nishliu, Eneda Tarifa, Eranda Libohova, Rovena Dilo etj.

Mesazhet e tyre e kanë emocionuar së tepërmi këngëtaren e cila shkruan:

‘Kur vleresohesh nga koleget e tu. Dita e sotme ishte vertete e lodhshme dhe mesazhet tuaja ma lehtesuan ate.Faleminderit shume per mbeshtetjen @dylan___official @aurelagaceofficial @enedatarifa @julkagramo @vikenakamenica @gentrrushi @erandalibohova @rovenadilo @kejsitola @oltabokaofficial @elhaidadani93 @eugentbushpepa @lorenc_hasrama @rona1shliu @sidritbejleri @ermonelajaho @arilenaaraa @besaofficial @aurelthellimi dhe shume te tjere qe gjate kesaj kohe nuk kane hezituar te me mbushin shpirtin plot dashuri’.

Jonida mban kodin 14 përmes të cilit mund ta votoni sonte pas orës 21:00 kur do nisë edhe transmetimi i natës gjysmëfinale.

Vota.jpg

Screenshot_2.jpg

Screenshot_3.jpg

Screenshot_4.jpg

Screenshot_5.jpg

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098860263824463
array(1) { ["section"]=> string(101) "me-ke-bere-te-qaj-artistet-mbeshtesin-jonida-maliqin-ne-eurovision-ja-si-duhet-te-votoni-sonte-164522" }