Me Kombëtaren Gjermane, por gjaku thërret. Shkodran Mustafi: Urime Shqipëri!

Publikuar tek: sport, më 07:26 20-06-2016 Me Kombëtaren Gjermane, por gjaku thërret. Shkodran Mustafi: Urime Shqipëri!

Shkodran Mustafi është shqiptari i vetëm që luan me Kombëtaren Gjermane në këtë kampionat, por ‘’gjaku thërret’’ dhe ai nuk mundi të rrinte indiferent ndaj kësaj fitoreje historike të Shqipërisë me Rumaninë.

Edhe pse ka llogaritje nga specialist të ndryshëm, të cilët thonë se Shqipëria mund të ndeshet me Gjermaninë, sërish Mustafi nuk e ndal dot urimin e tij për djemtë kuqezi.

‘’Urime Shqipërisë për tre-pikëshin e parë në Kampionatin Europian. Shpresoj t’ia dalin në për të hyrë në 16-ëshe’’, shkruan Shkodran Mustafi.

shkodranmustafi.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02689003944397
array(1) { ["section"]=> string(78) "me-kombetaren-gjermane-por-gjaku-therret-shkodran-mustafi-urime-shqiperi-44043" }