Me magnitudë 6.4 ballë, ja cilin shtet tronditi tërmeti në orët e para të mëngjesit

Publikuar tek: aktualitet, më 07:10 02-08-2020 Me magnitudë 6.4 ballë, ja cilin shtet tronditi tërmeti në orët e para të mëngjesit Ilustruese

Një tërmet i fortë me magnitudë 6.4 i shkallës Rihter ka tronditur Filipinet në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Tërmeti ka rënë në orën 01:09, sipas orës lokale dhe lëkundjet janë ndjerë deri në Polloc.

Sipas medieve vendase, epiqendra ishte në ishullin e Mindanaos, kurse thellësia ishte prej 473 kilometra.

Por, fatmirësisht, thellësia e madhe e tërmetit ka bërë që të mos shkaktojë pasoja në njerëz. Ndonëse ishte 6.4 ballë tërmeti ka shkaktuar pak dëme materiale.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vatra të reja me Covid në Elbasan, infektohet edhe anëtari i Dhomës së Avokatisë
‘Kemi më shumë shtrime të moshës së re’, mjeku Kalo e nis të dielën me një mesazh të rëndësishëm për të rinjtë: Po rrezikoni jetën në bare e klube... ja çfarë duhet të bëni (E PLOTË) »
Article Logic
Execution time: 0.012104034423828
array(1) { ["section"]=> string(89) "me-magnitude-6-4-balle-ja-cilin-shtet-tronditi-termeti-ne-oret-e-para-te-mengjesit-215782" }