Me maska në banesë, arrestohet para grabitjes grupi i 5 djemve

Publikuar tek: aktualitet, më 07:52 05-03-2015 Me maska në banesë, arrestohet para grabitjes grupi i 5 djemve

Edhe pse të maskuar dhe të planifikuar deri në detaj për mënyrën se si do ta kryenin grabitjen, grupi ka rënë në prangat e policisë. Pesë persona janë arrestuar në Bulqizë, duke tentuar vjedhjen e një banesë në orët e para të mëngjesit.

Grupi i grabitësve ka planifikuar grabitjen në një banesë në fshatin Dragua. Mësohet se grupi I grabitësve kishte kryer edhe disa grabitje të tjera më parë. Ata janë nga Lezha, por ende policia nuk jep identitetin e tyre.

Ngjarja e ndodhur në fshatin Dragua në orën 02.00 të mëngjesit ka nxitur tashmë efektivët e policisë të vazhdojnë hetimet edhe për aktivitete të tjera kriminale të grupit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tiranë, eksploziv makinës te stadiumi "Dinamo", pronari në gjendje të rëndë
Kontrabandë nafte, arrestohet Astrit Laze pronar i anijes ‘’Karaburuni’’ »
Article Logic
Execution time: 0.01254415512085
array(1) { ["section"]=> string(66) "me-maska-ne-banese-arrestohet-para-grabitjes-grupi-i-5-djemve-4988" }