'Më mori këngën pa leje', artisti shqiptar AKUZON publikisht Mariza Ikonomin

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 15:55 25-04-2019 'Më mori këngën pa leje', artisti shqiptar AKUZON publikisht Mariza Ikonomin

Këngëtarja Mariza Ikonomi e ka bërë për vete publikun shqiptar me ëmbëlsinë e saj dhe zërin unik.

Prej disa kohësh tashmë Mariza jeton në Karaibe, ku ushtron edhe profesionin e ri si aktore.

Ndonëse nuk ka sjellë shumë projekte të reja, së fundmi këngëtarja është akuzuar për vjedhje.

Ka qenë këngëtari dhe kompozitori Nafiz Çela, ai i cili në emsionin ‘Vizioni i pasdites’ hodhi akuza se Mariza i ka marrë pa leje këngën ‘S'të kam harruar’, teksa pretendon se nuk i ka hequr asnjë pikë dhe presje versionit origjinal.

‘Ka dalë tek ai vreshti atje për të ngrënë rrush, s'ka dalë për të kënduar, se atë e kisha kënduar unë’, tha Çela në emision dhe e këndoi live këngën për të cilën tha se e ka kompozuar vetë.

-640-0-5cc19ee07ca73.jpg

ikonomimariza_15_12_2017_19_42_47_571-e1513363415577-1200x630.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021823883056641
array(1) { ["section"]=> string(80) "me-mori-kengen-pa-leje-artisti-shqiptar-akuzon-publikisht-mariza-ikonomin-161828" }