Më në fund euro fillon të rimëkëmbet, me sa pritet të këmbehet në vazhdim

Publikuar tek: ekonomi, më 18:23 01-09-2017 Më në fund euro fillon të rimëkëmbet, me sa pritet të këmbehet në vazhdim

Fundi i gushtit dhe fillimi i shtatorit njihet si periudha kur euro fillon të forcoj pozitat e saj përpara monedhave të tjera.

Këto ditë, monedha europiane ka nisur të këmbehet me 133.5 lekë, një shifër e lartë pas pikiatës që shënoi që prej fillimt të pranverës. Ditët në vijim pritet që euro arrijë shifra më të larta, duke prekur shifrën e 135.0 lekë.

Vlerësimi i euros gjatë shtatorit sipas ekspertëve ka ardhur e ndikuar nga largimi i emigrantëve por edhe e turistëve.

Një rritje e fuqishme e euros sipas ekspertëve pritet të fillojë jo më parë se në 2018.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010099172592163
array(1) { ["section"]=> string(78) "me-ne-fund-euro-fillon-te-rimekembet-me-sa-pritet-te-kembehet-ne-vazhdim-90872" }