Më në fund pak mëshirë për amerikanët, “zbehet” uragani “Irma”

Publikuar tek: bota, më 11:41 11-09-2017 Më në fund pak mëshirë për amerikanët, “zbehet” uragani “Irma”

Lajme të reja vinë nga SHBA, ku forca shkatërruese e uraganit “Irma” është dobësuar duke rënë kështu në kategorinë e parë.

Uragani, i cili cilësohet si një nga më të fuqishmit në vend në 100 vitet e fundit, më parë i përkiste kategorisë së katërt për nga forca.

Ky uragan goditi brigjet e Floridas me një shpejtësi prej 137 km/orë duke shkaktuar tre viktima si edhe evakuimin e 6.3 milion njerëzve nga banesat e tyre.

Më parë “Irma” ka përfshirë dhe ishujt Karaibe, ku si pasojë kanë humbur jetën 28 persona dhe janë shkaktuar dëme kolosale.

Media britanike “The guardian” raporton se forca e “Irmës” tashmë ka rënë por përsëri banorët i trembën një kërcënimi tjetër të mundshëm nga ky uragan.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012715101242065
array(1) { ["section"]=> string(63) "me-ne-fund-pak-meshire-per-amerikanet-zbehet-uragani-irma-91913" }