Me nënën në krah, Erjon Braçe i bën thirrje burrave që kurrë nuk i deshën gratë

Publikuar tek: politike, më 18:32 08-03-2019 Me nënën në krah, Erjon Braçe i bën thirrje burrave që kurrë nuk i deshën gratë

Ditës Ndërkombëtare të Gruas, 8 marsit mes urimeve të shumta i është bashkangjitur dhe urimi i zëvendës kryemistrit Erjon Braçe.

Braçe ka publikuar në ‘Instagram’ një foto ku shfaqet me nënën në krah dhe i bën thirrje të gjithë burrave që kurrë nuk i deshën gratë.

Statusi i plotë:

Faleminderit per gjithcka!
Jeten, edukimin, kujdesin,
merakun, gezimin, te gjitha!

Nuk ka si ju!
Shendet e jete per vete,
me ne te gjithe me ju!

Si ju,
per cdo grua e vajze, nene a moter, bije,
kudo qe te jete, ne te mire e veshtiresi,
ne paqe e ne hall me burra qe kurre si deshen,
as si bashkeshorte e as si femije,
nuk i gezuan, i harruan e i dhunuan,
i shane e i fyen ne pazarin e urrejtjes, 
vjetersise qe perhere i konsideroi placke e prone e kurre qeniet me te mira humane mbi dhe!

Duaje Nenen Duaje Gruan Duaje Vajzen
Beje cdo dite!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01026177406311
array(1) { ["section"]=> string(85) "me-nenen-ne-krah-erjon-brace-i-ben-thirrje-burrave-qe-kurre-nuk-i-deshen-grate-155687" }