Me një paketë cigaresh mund të blini një shtëpi, ky njeri e ka bërë dhe ja si

Publikuar tek: bota, më 19:07 11-11-2015 Me një paketë cigaresh mund të blini një shtëpi, ky njeri e ka bërë dhe ja si

Ky është njeriu që ka mundur të blejë një shtëpi katër-katëshe me një paketë cigaresh.

Quhet Ali Alik, është 56 vjeç dhe punon si lustraxhi. Lustraxhiu me banim në Onja të Turqisë para 23 vitesh vendosi të linte duhanin dhe që nga ajo ditë, shumën e parave që harxhonte për një paketë cigaresh ia jepte të shoqes e cila ia ruante.

Çdo ditë Ali Alik i jepte gruas së tij lekët që i kushtonte një paketë dhe tani pas 23 vitesh ata hapën së bashku sëndukun me paratë që 56 vjeçari kishte kursyer nga mosblerja e paketës së cigareve. Shuma mjaftoi që ai të blinte një shtëpi me 4 katë, të gjithën për vete dhe bashkëshorten.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011281967163086
array(1) { ["section"]=> string(82) "me-nje-pakete-cigaresh-mund-te-blini-nje-shtepi-ky-njeri-e-ka-bere-dhe-ja-si-25194" }