Me orë të tëra bllokuar nga dëbora, hapen më në fund rrugët e Dardhës për turistët (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:03 19-01-2017
Dardhe by newsbomb-al

Në Dardhë këtë fundjave pritet një dyndje turistësh që duan borën e natyrën malore por prej ditës së djeshme rrugët e fshatit u bllokuan pasi rreshjet e dëborës arritën trashësinë 1 metër.

Ndërkohë, pas orësh e orësh të tëra punë, borëpastrueset kanë hapur më në fund rrugët e fshatit, ndonëse kalimi bëhet vetëm me zinxhirë.

Në pamjet video do mund të shikoni edhe momentet nga puna e borëpastrueseve..

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dhunon gruan dhe djalin e tij të mitur, pranga 42-vjeçarit (Emri)
Ndriçohet rruga nga mbikalimi deri në Kamëz, projekt edhe për hyrjen nga Kombinati »
Article Logic
Execution time: 0.010567903518677
array(1) { ["section"]=> string(93) "me-ore-te-tera-bllokuar-nga-debora-hapen-me-ne-fund-rruget-e-dardhes-per-turistet-video-66013" }