Me orë të tëra fluturojnë në terrene të vështira, në diell e stuhi... njihuni me heronjtë tanë të qiellit

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:37 18-08-2017 Me orë të tëra fluturojnë në terrene të vështira, në diell e stuhi... njihuni me heronjtë tanë të qiellit

Muaj pushimesh, ditë të nxehta, ditë plazhi, por jo për të gjithë...

Zëdhënësi i policisë së shtetit Genti Mullai sjell me të drejtë në vëmendje ata njerëz që fluturojnë për orë të tëra në ajër, në terrene të vështira, në diell e stuhi në krye të operacioneve të rrezikshme.

Mullai i falenderon me emër e mbiemër në ëmër të të gjithëve këta heronj të heshtur që janë ditë e natë në detyrë e sakrifikojnë edhe jetën.

“Përsëri në ajër, në monitorim, për evidentimin dhe asgjësimin e bimëve narkotike. Me "Heronjtë e qiellit", Komandantin e pilotëve të helikopterëve të policisë, Xhemalin dhe stafin e tij. Ta dedikoj ty dhe stafit tënd këtë status, Komandant Xhemali, jeni vërtetë heronj të heshtur, punoni pa zë, e kur punon pa zë, pa bërë zhurmë pa u mburrur, meriton vërtetë respekt e mirnjohje”, shkruan Mullai.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Skandaloze kjo që po ndodh në Korçë, mishi transportohet në kushte të tmerrshme
Befason Bashkia e Tepelenës, projekti ambicioz për “Ali Pashë Arena” »
Article Logic
Execution time: 0.012629985809326
array(1) { ["section"]=> string(107) "me-ore-te-tera-fluturojne-ne-terrene-te-veshtira-ne-diell-e-stuhi-njihuni-me-heronjte-tane-te-qiellit-89445" }