Me oriz dhe fara luledielli, shqiptari krijon portretin e Joe Biden (FOTO)

Publikuar tek: rajon, më 09:08 19-01-2021 Me oriz dhe fara luledielli, shqiptari krijon portretin e Joe Biden (FOTO)

Artisti nga Gjakova, Alkent Pozhegu ka realizuar me oriz dhe fara luledielli portretin e presidentit të zgjedhur në amerikë Joe Biden.

Artisti është shprehur se këtë e ka bërë si mënyrë për t’i shprehur mirëseardhjen Biden dhe për të falenderuar për kontributin që ka dhënë për Kosovën.

45 vjeçari Pozhegu ka përdorur 120 kilogramë të drithërave, misrit, fara luledielli, oriz dhe fasule.

“Shpresoj, që me kohën, që do të bëj diçka edhe më të madhe sepse  Biden e meriton këtë. Ai ka qenë kontribuues i rëndësishëm për shtetndërtimin e Republikës së Kosovës”, ka thënë Pozhegu.

portret.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « KQZ tregon si do të votojnë personat me COVID-19
Ishte kthyer në “tmerrin” e Athinës, arrestohet 25-vjeçari shqiptar, autori i 10 vjedhjeve (FOTO-VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.012378931045532
array(1) { ["section"]=> string(78) "me-oriz-dhe-fara-luledielli-shqiptari-krijon-portretin-e-joe-biden-foto-235540" }