Me pamjen nga Lushnja, Rama uron ditëlindjen e PS: Ne nuk jemi më të mirët, po më të mirë se ne nuk ka

Publikuar tek: aktualitet, më 20:52 12-06-2019 Me pamjen nga Lushnja, Rama uron ditëlindjen e PS: Ne nuk jemi më të mirët, po më të mirë se ne nuk ka

Sot Partia Socialiste feston 28-vjetorin e themelimit të saj.

Kryeministri Rama ka zgjedhur që këtë ditë ta kalojë pranë qytetarëve socialistë të Lushnjes.

Rama ka postuar një foto nga ky qytet, ku shfaqen mijëra socialistë me flamujë shqiptarë ndër duar. Në këtë mënyrë Rama uron edhe krijimin e partisë, shoqëruar me frazën e tij që ka përdorur në të gjithë fushatën: ‘Ne nuk jemi më të mirët, po më të mirë se ne nuk ka’.

Statusi i plotë:

Me këtë pamje të pak çasteve më parë, nga Lushnja drejt 30 qershorit, një përqafim të gjithë socialistëve dhe kujtdo që i ka dhënë, qoftë edhe një herë votën kësaj force të madhe të së ardhmes, në 28 vite qysh prej lindjes së saj, 28 vjet si sot, në 12 qershor 1991.Ne nuk jemi më të mirët, po më të mirë se ne nuk ka. GEZUAR!

Screenshot_23.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069398880004883
array(1) { ["section"]=> string(106) "me-pamjen-nga-lushnja-rama-uron-ditelindjen-e-ps-ne-nuk-jemi-me-te-miret-po-me-te-mire-se-ne-nuk-ka-167994" }