‘’Me plis, me plis, ta largojmë ktë kryepis’’, Spahiu shpërthen kundër Veliajt para bashkisë. I hedh dhe një ‘’bombë’’ tymuese

Publikuar tek: politike, më 10:39 10-01-2016 ‘’Me plis, me plis, ta largojmë ktë kryepis’’, Spahiu shpërthen kundër Veliajt para bashkisë. I hedh dhe një ‘’bombë’’ tymuese Kreshnik Spahiu në protestë

‘’Me plis, me plis, ta largojmë ktë kryepis’’, Kreshnik Spahiu shpërthen kundër Erion Veliajt para bashkisë. Kreu i Aleancës Kuq e Zi ka protestuar me mbështetësit e tij, duke i hedhur dhe një ‘’bombë’’ tymuese.

Spahiu ka denoncuar aferën 1 milion euroshe, sipas tij, që Veliaj u ka marrë kompanive të transportit për të rritur çmimin e biletës.

“Shko në safarin e babit tënd shpirtëror!Ti që more 1 milion eruo për të rritur çmimin e biletës. 1 million euro nuk e pastrojnë fytyrën tënde, kthehu në Shqipëri. Do vijë dita kur qytetarët e Tiranës do të pështyjnë ty, jo si kryebashkiak, por si kryepis. Me plis ta largojmë këtë kryepis! Tirona të voton, Tirona të arreston, ty mor Erjon! Bllokoji mediat e Facebook,  aty ku ti linde, ato do të ndëshkojnë, do të rrxojnë!’’, tha Spahiu.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.048026084899902
array(1) { ["section"]=> string(120) "me-plis-me-plis-ta-largojme-kte-kryepis-spahiu-shperthen-kunder-veliajt-para-bashkise-i-hedh-dhe-nje-bombe-tymuese-29600" }