Me plis për Paris, Kombëtarja Shqiptare kualifikohet në ‘’France 2016’’

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:57 12-10-2015 Me plis për Paris, Kombëtarja Shqiptare kualifikohet në ‘’France 2016’’

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit kualifikohet në ‘’France 2016’’. Djemtë na kanë dhuruar dje tre gola të artë kundër Armenisë, që kanë shënuar historinë e futbollit shqiptar.  Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka vlerësuar Ekipin Kombëtar të Futbollit të Shqipërisë me Dekoratën “Nderi i Kombit” me këtë motivacion: “Në vlerësim të arritjes historike të kualifikimit për në fazën finale të  ‘Francë 2016’, për rezultatet e shkëlqyera sportive që mundësuan këto fitore si dhe për lartësimin e imazhit të Shqipërisë dhe shqiptarëve në botë duke na bërë më krenarë e të bashkuar se kurrë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092020034790039
array(1) { ["section"]=> string(72) "me-plis-per-paris-kombetarja-shqiptare-kualifikohet-ne-france-2016-22917" }