Me puro dhe kapele kaubojsi, por Ndocaj ka një tjetër model politikani

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:14 13-07-2017 Me puro dhe kapele kaubojsi, por Ndocaj ka një tjetër model politikani

Është një nga politikanët më karizmatik të skenës politike shqiptare, por ndryshe nga sa mendojnë shumë, Eduart Ndocaj ka një model politikani shumë perëndimor.

Në një foto, të postuar në rrjetet sociale, Ndocaj shfaqet shumë i relaksuar duke konsumuar një puro kubaneze me kapelen e tij karakteristike dhe me një libër në dorë.

Është libri autobiografik i ish kryeministrit italian Silvio Berluskoni “my way”, që mesa duket e inspiron kreun e PBDKSH. Ndocaj shkruan së Berluskoni është modeli i politikanit që duhet ndjekur. Nuk dihet nëse Ndocaj do e zbatoj edhe në realitet këtë citim të tijin dhe kjo gjë mbetet vetëm për tu parë në të ardhmen.

Postimi i Ndocajt:

20049386_2051242198439639_1594740007_o_copy.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030219793319702
array(1) { ["section"]=> string(75) "me-puro-dhe-kapele-kaubojsi-por-ndocaj-ka-nje-tjeter-model-politikani-86041" }