“Më pyetën a mund të na thoni dy fjalë për Xhevdetin?” Viktor Zhusti përlotet: E pyeta, pse çfarë ka ndodhur?

Publikuar tek: kulture-art, më 20:57 16-01-2020 “Më pyetën a mund të na thoni dy fjalë për Xhevdetin?” Viktor Zhusti përlotet: E pyeta, pse çfarë ka ndodhur? Aktori Viktor Zhusti

Aktori i njohur, Viktor Zhusti, merr vesh lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të aktorit të madh, Xhevdet Ferri dhe nuk mban dot lotët.

I shokuar nga ndarja e parakohshme e aktorit të madh, Zhusti shpërthen në fjalë dhimbjeje dhe në thirrje të trishta “O Zot”, është e paimagjinueshme”.

“Më mori dikush në telefon më tha, a mund të na thoni dy fjalë për Xhevdetin? Po pse çfarë ka? i thashë. Ka ndërruar jetë. O zot, nuk e di çfarë të them. Është gjëja më tronditëse që kam patur në këtë periudhë. Dua ti shpreh ngushëllimet gruas, vajzës, të gjithë njerëzve që kanë punuar bashkë me të”, tha Zhusti.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092120170593262
array(1) { ["section"]=> string(110) "me-pyeten-a-mund-te-na-thoni-dy-fjale-per-xhevdetin-viktor-zhusti-perlotet-e-pyeta-pse-cfare-ka-ndodhur-192287" }