‘Më refuzonin se isha shqiptare’, Ava Max tregon vështirësitë e fëmijërisë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 21:35 03-04-2019 ‘Më refuzonin se isha shqiptare’, Ava Max tregon vështirësitë e fëmijërisë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Ava Max po korr një sukses të madh në tregun ndërkombëtar.

Së fundmi, Ava ka dhënë një intervistë për ‘Phoenix’ ku përveç karrierës muzikore ka folur dhe për Shqipërinë, fëmijërinë e vështirë dhe paragjykimet që ka hasur për shkak të origjinës së saj.

 ‘Ndihem vërtet shqiptare! Jam me fat që vij nga një vend me femra shumë të forta. Nëna ime, tezja ime, gjyshja ime, ato gjithmonë ua kanë thënë atë që kanë menduar burrave të tyre. E kam parë këtë dhe më ka pëlqyer teksa e shihja duke u rritur. Kam qenë e bekuar. Por, përmes muzikës, shpresoj që ta ndaj këtë me dikë që ndoshta nuk ka pasur diçka të tillë në jetën e vet. Jam ndjerë e refuzuar për faktin që isha shqiptare. Ndihesha paksa jashtë kornize kur jetoja në South Carolina’, tha Ava. ava-max-today-show-jan-25-2019-billboard-1548.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013333082199097
array(1) { ["section"]=> string(78) "me-refuzonin-se-isha-shqiptare-ava-max-tregon-veshtiresite-e-femijerise-159093" }