Me rrugë, parqe e shatërvane: Ky është KOMPLEKSI që do ngrihet mbi rrënojat e tre pallateve të shembura në Thumanë

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:51 13-12-2019 Me rrugë, parqe e shatërvane: Ky është KOMPLEKSI që do ngrihet mbi rrënojat e tre pallateve të shembura në Thumanë

Zv.kryeministri i Kosovës, biznesmeni Behgjet Pacolli ka publikuar sot fotografitë e projektit të një kompleksi me tre pallate që do të ndërtohet në Thumanë.

Politikani shkruan se kompleksi do të financohet tërësisht nga familja Pacolli dhe do të strehojë familjet e prekura nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit.

Tragjedia në Thumanë ishte e madhe, tre pallate të amortizuara u shembën, duke i marrë jetën 26 personave, mes tyre gra dhe fëmijë të mitur.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0077590942382812
array(1) { ["section"]=> string(119) "me-rruge-parqe-e-shatervane-ky-eshte-kompleksi-qe-do-ngrihet-mbi-rrenojat-e-tre-pallateve-te-shembura-ne-thumane-189258" }