‘Më tradhëtonte me komshiun dhe me të bëri fëmijë’, 36-vjeçari tregon dhunën e ish-gruas: Më gjuajti me grushe, mori një shishe birre dhe... (E PLOTË)

Publikuar tek: aktualitet, më 16:14 18-01-2021 ‘Më tradhëtonte me komshiun dhe me të bëri fëmijë’, 36-vjeçari tregon dhunën e ish-gruas: Më gjuajti me grushe, mori një shishe birre dhe... (E PLOTË)

Sot në emisionin me ‘Zemër të hapur” u tregua historia e një çifti, që nga dashuria kaluan te trëdhëtia, dhuna dhe divorci, ndërkohë që janë prindër të dy fëmijëve që tashmë ndihen të braktisur.

Gersi u njoh me ish-bashkëshorten nëpërmjet shkuesit. Pas martesës erdhën në jetë dy fëmijë që sot janë 11 dhe 6 vjec. Ai tregon se martesa me ish-bashkëshorten u bë në vitin 2006.

Kur djali mbushi 3-vjeç bashkëshortja largohet nga shtëpia duke krijuar një marrdhënie tjetër duke qënë në martesë ligjore me mua. 36-vjeçari rrëfen kalvarin e gjatë të martesës së tij si dhe tradhëtitë e njëpasnjëshme.

Për herë të dytë bashkëshortja e tradhëton me komshiun me të cilin është edhe sot. Pasi lindi dy fëmijë me Gersin i braktis dhe largohet me komshiun. Por ngjarja u bë edhe më tragjike pasi ish-bashkëshortja shkoi dhe e dhunoi Gersin në ambientet e punës.

“Unë jam dhunuar nga ajo në ambientet e punës në maj të 2020-ës. Ajo erdhi aty te servisi dhe më gjuajti me grushta dhe mori dy shishe birre për të goditur, ndërhyri aty një dëshmitar. Unë vetëm e kam pështyrë atë dhe kurrë nuk e kam goditur. I kishin thyer xhamin e makinës dhe kjo më kishte akuzuar mua, më thirri i plotfuqishmi i zonës dhe më pyeti për atë natë. Por unë nuk e kam bërë këtë gjë, akuzoi mua dhe nipin tim. Ajo arrinte deri aty sa detyronte djalin e madh që t’i shkruante dashnorit të vet sepse vet nuk shkruante, nuk dinte. Ajo kurre nuk ka kërkuar me mirkuptim fëijët, një herë në 11 të natës më telefonoi duke më thënë më sill djalin se do vras veten, i hipa makinës dhe ja çova por ajo e tronditi djalin me atë që po i thoshte sepse i pohoi se mami dhe dy muaj jetë kam. Nuk di çfarë njeriu është ajo por ajo nuk jep asnjë detyrim, ajo më futi në burg dhe nuk mendoi kurrë për ata fëmijë. Ajo po t’i donte fëmijêt i kërkonte, unë nuk ja kam ndalur kurrë. Unë jam akuzuar nga bashkëshortja por nuk i kam ushtruar dhunë asaj vetëm e kam pështyrë. Unë lajmërova policinë e cila ka ardhur pêr 3 minuta por zgjati sherri se nuk mund të bëja të gjitha veprimet.’ tha Gersi.

“Djali gjithnjë ka vuajtur me këtë martesë shumë pasi që në momentin e parë unë nuk kam dëshiruar që ta kisha nuse djali sepse kisha dëgjuar shumë fjalë për këtë. Mirëpo unë duhet të mbyllja gojën dhe ta pranoja, por ajo vetëm debate dhe sherre bënte, fëmijët i gjuante i dhunonte pasi në këtë martesë erdhën në jetë dy fëmijë. Por ajo i ka braktisur të dy fëmijët dhe nuk kujdeset apo shqetësohet për më shumë se dy vite. Nuk di si një nënë nuk merakoset për fëmijët, ajo shkoi te vendi punës së djalit dhe e dhunoi pasi pretendonte se i ishte thyer xhami i makinës së saj dhe akuzonte djalin. Ajo fëmijët i ka për t’i takuar ditë të diele, por ajo nuk ka shkuar kurrë atë ditë.’- tha Shpresa nëna e Gersit.

‘Ajo erdhi aty te ambienti i punës, filloi me të sharë dhe me ta goditur. Nuk mund ta ndaja sepse nuk mund ta kapja nga krahu, por një ish-polic kaloi aty rastësisht dhe e kapi prej krahu dhe e nxorri jashtë, kjo zgjati rreth 20 minuta. Gjendja mund të ishte eshe më serioze nëse nuk do të kalonte aty ai polici.’ u shpreh një dëshmitar në ngjarje.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përfiton 110 milion euro pas gjyqit kundër Shqipërisë, Beccheti kërkesë Holandës për sekuestrimin e aksioneve shqiptare në kompanitë SHELL dhe ENI
Shqipëria dhe Greqia marrëveshje për luftën kundër krimit ndërkufitar, krijohet qendra e kontaktit në Kakavijë »
Article Logic
Execution time: 0.012058019638062
array(1) { ["section"]=> string(147) "me-tradhetonte-me-komshiun-dhe-me-te-beri-femije-36-vjecari-tregon-dhunen-e-ish-gruas-me-gjuajti-me-grushe-mori-nje-shishe-birre-dhe-e-plote-235461" }