Me ty jemi, nëna Shqipëri! Deklarata e veçantë e dy vogëlushëve kosovarë në librin e ngushëllimëve në ambasadë (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:52 28-11-2019 Me ty jemi, nëna Shqipëri! Deklarata e veçantë e dy vogëlushëve kosovarë në librin e ngushëllimëve në ambasadë (FOTO) Dedikimi i dy vogëlushëve Amina dhe Amin Gashi për Shqipërinë

Fatkeqësia e 26 nëntorit që ka tronditur pa masë Shqipërinë dhe të gjithë shqiptarët.

Ndërsa vendi është pushtuar nga paniku i numrit të madh të viktimave dhe serisë së vazhdueshme të rënies së tërmeteve, në selinë e Ambasadës së Shqipërisë në Prishtinë, 2 fëmijë të vegjël nga Kosova (motër e vëlla) kanë shprehur dhimbjen për bashkëkombasit e tyre duke shkruar në librin e shënimeve të ambasadës shqiptare.

‘’Me ty jemi, nëna Shqipëri’’, shkruajnë dy fëmijët në librin e ngushëllimeve.

libri.jpg

femijet.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023174047470093
array(1) { ["section"]=> string(120) "me-ty-jemi-nena-shqiperi-deklarata-e-vecante-e-dy-vogelusheve-kosovare-ne-librin-e-ngushellimeve-ne-ambasade-foto-187667" }