“Me ty ka vdekur edhe gjysma ime”, fjalët prekëse të djalit të trajnerit të boksit që humbi jetën nga Covid-19

Publikuar tek: aktualitet, më 23:43 05-04-2020 “Me ty ka vdekur edhe gjysma ime”, fjalët prekëse të djalit të trajnerit të boksit që humbi jetën nga Covid-19 I ndjeri Skënder Kurti dhe djali i tij

Renato Kurti, djali i ish- kampionit të boksit dhe trajnerit Skënder Kurti, ka shkruajtur disa fjalë të ndjera për babain e tij, i cili u nda nga jeta pasi humbi luftën me Covid-19.

"Qofsh i xhenetit shoku im me i ngusht, baba im

Zoti të mirët i merr për vete, paç dheun e lehtë bab me ty ka vdek edhe gjysma ime sot

S'ndahesh dot nga zemrat tona

Do jetosh me mua në krah në shpirtin tim derisa të bashkohemi", shkruan Renato, duke publikuar edhe një foto me babain e tij.

Qofsh i xhenetit shoku im me i ngusht , baba im Zoti t miret i merr per vete , pac dheun e leht bab me ty ka vdek...

Posted by Renato Kurti on E Diele, 5 April 2020

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0083980560302734
array(1) { ["section"]=> string(104) "me-ty-ka-vdekur-edhe-gjysma-ime-fjalet-prekese-te-trajnerit-te-boksit-qe-humbi-jeten-nga-covid-19-201508" }