Me VIDEO, momente prekëse, nëna takohet me djalin pas 67 vitesh

Publikuar tek: bota, më 22:49 20-08-2018 Me VIDEO, momente prekëse, nëna takohet me djalin pas 67 vitesh Nëna duke u takuar me djalin

Lee Keum-seom dhe djali i saj u ndanë gjatë luftës së Koresë në vitet 1950. 

Djali në atë kohë ishte vetëm katër vjec, ndërsa nëna tani 92 vjeç, po sheh djalin e saj për herë të parë që nga ndarja.

Në video duket momenti kur nëna takon djalin e saj pas 67 vitesh dhe të dy shpërthejnë në lot, dhe të përqafuar nuk ndahen nga njëri-tjetri.

 Ajo është një nga dhjetëra koreanë të Jugut që e bënë udhëtimin në Veri për t' u rilidhur me familjen.


Lufta Koreane e viteve 1950-1953 la gadishullin e ndarë dhe njerëzit në anën veriore nuk ishin në gjendje të largoheshin.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013607978820801
array(1) { ["section"]=> string(68) "me-video-momente-prekese-nena-takohet-me-djalin-pas-67-vitesh-131697" }