ME VIDEO/ Tha në median holandeze se Shqipëria NUK ËSHTË për në BE, Rama sulmon keq Enkelejd Alibeajn e PD

Publikuar tek: politike, më 23:23 10-01-2019 ME VIDEO/ Tha në median holandeze se Shqipëria NUK ËSHTË për në BE, Rama sulmon keq Enkelejd Alibeajn e PD Enkelejd Alibeaj duke folur per median holandeze

Kryeministri Edi Rama ka postuar pak më parë një video ku shfaqet deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj duke dhënë intervistë për një media Holandeze.

Në intervistën e tij Alibehaj shprehet se në Shqipëri nuk ka ligj, ligjin e bëjnë bandat dhe se vendi nuk i plotëson kushtet për në Bashkimin Europian. Tepër i fortë ka qenë dhe reagimi i kryeministrit, i cili teksa ka shpërndarë videon e ka quajtur Enkelejd Alibeajn 'Mbetje e biodegraduar e Shqupit'.

'Ja sesi një mbetje e biodegraduar e Shqupit jashtënxirret për ta ndyrë Shqipërinë në sytë e publikut hollandez', ka shkruar Rama krah videos.

VIDEO E PUBLIKUAR NGA EDI RAMA:

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028027057647705
array(1) { ["section"]=> string(111) "me-video-tha-ne-median-holandeze-se-shqiperia-nuk-eshte-per-ne-be-rama-sulmon-keq-enkelejd-alibeajn-e-pd-148304" }