Me vitin e ri, del edhe teoria e re: Fundi i botës ndodh KËTË VIT, ja data e saktë

Publikuar tek: bota, më 18:12 02-01-2018 Me vitin e ri, del edhe teoria e re: Fundi i botës ndodh KËTË VIT, ja data e saktë

Teoritë për fundin e botës kanë gjatë gjithë jetës që na shoqërojnë. 2012-ta ishte një nga momentet më kulminante ku u ngatërruan së bashku disa teori nga ato të fiseve Maya, te planeti X dhe egjiptianët e lashtë.

Por siç edhe e dimë... asgjë s’ndodhi. Megjithatë vetëm dy ditë pas hyrjes së 2018-ës dhe tani e kemi një datë të re se kur do t’i vijë fundi botës.

Kjo sipas konspiracionistit Mathieu Jean-Marc Joseph Rodrigue, i cili thotë se data është shënuar në Bibël. Më saktë, te Libri i Zbulesës. Ky libër është një pjesë e Biblës që flet për Ditën e Gjykimit dhe kur në Tokë do të ndodhë një betejë e madhe midis Ferrit dhe Parajsës, raporton Newsbomb.al

Siapas Rodrigo janë dy pasazhet që lënë të kuptohen se fundi i botës do të ndodhë në 2018-ën.

Atij iu dha autoritetin të veprojë edhe për 42 muaj”. “Ai” është Bisha, antikrishti apo profeti fals.

Ky është pasazhi i parë ndërsa i dyti thotë:

Kam dëgjuar një zë në mes të katër qenieve të gjalla. Kjo është mençuria. Ai që ka inteligjencë mund të interpretojë figurën e bishës. Ai përfaqëson emrin e një njeriu. Shifra e tij është 666”.

Rodrigo ka marrë pikërisht këto dy shifra, “42” dhe “666”, dhe me llogaritë e tij i ka dalë data e supozuar e fundit të botës; 24 Qershor 2018. /Newsbomb.al

wef2rwf23f3fgh.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011340141296387
array(1) { ["section"]=> string(86) "me-vitin-e-ri-del-edhe-teoria-e-re-fundi-i-botes-ndodh-kete-vit-ja-data-e-sakte-105194" }