'Më vjen keq se je burrë i mençur', Korab Lita bllokon foltoren e Kuvendit, Ruçi e përjashton nga seanca

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:29 14-05-2020 'Më vjen keq se je burrë i mençur', Korab Lita bllokon foltoren e Kuvendit, Ruçi e përjashton nga seanca Korab Lita ne seance

Seacna plenare e ditës së sotme në Kuvend është zhvilluar me debate të forta.

Deputeti Korab Lita pas replikave të forta ka bllokuar foltoren e Kuvendit, duke mos i liruar rradhën kreut të Grupit Parlamentar në PS Taulant Balla.

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ka zbatuar rregulloren dhe e ka përjashtuar nga seanca e ditës së sotme. Më pas ka kërkuar 5 minuta pushim për rifillimin e seancës.

"Ulu në vend se të sqaroj unë për emrin. Zoti Murrizi foli në emër të grupit, nëse ke problem diskuto në grup jo në parlament. Ulu. Nuk ulesh, po të tërheq vëmendjen se nëse nuk ulesh do të marr masa do të përjashtohesh.

Më vjen keq se je burrë i mençur. Atëherë, nëse vijon do të përjashtoj nga seanca. Pasi të kam paralajmëruar, po e mban të bllokuar foltoren do të përjashtoj. Atëherë zoti deputet je i përjashtuar. 2 minuta pushim, sa deputeti të lëshojë sallën e parlamentit", tha Ruçi.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091559886932373
array(1) { ["section"]=> string(107) "me-vjen-keq-se-je-burre-i-mencur-korab-lita-bllokon-foltoren-e-kuvendit-ruci-e-perjashton-nga-seanca-206339" }