Meço për protestën e opozitës: Ambasadat nuk duhen të fokusohen te dhuna

Publikuar tek: aktualitet, më 23:27 02-06-2019 Meço për protestën e opozitës: Ambasadat nuk duhen të fokusohen te dhuna

Ndërkohë që zhvillohej protesta e shtatë e opozitës, gazetarja Sonila Meço është shprehur se nuk është dakort me qendrimin e ambasadave që fokusohen vetëm tek dhuna.

Meço thotë se ndihet e shqetësuar nga deklarata e ministrit Lleshaj, në qoftë se ai ka informacion se 4 personat e 21 janarit i ka vrarë Basha të shkojë në prokurori.

‘Unë nuk jam dakort edhe me qendrimin e ambasadave që fokusohen vetëm tek dhuna. Në qoftë se dhuna do të ishte përligjur në shkurt, asnjëri nga shqiptarët nuk do të donte dhunë, por gjëja që më shqetëson më shumë është deklarata e ministrit të Brendshëm  si mundet të dali të flasi pa i zbardhur ngjarjet që janë shumë të rënda. Edhe sot sapo pamë që mori rolin e gjykatësit. Në rast se zoti Lleshaj ka informacion që 4 personat e 21 janarit i ka vrarë zoti  Basha të dali dhe të shkoj në prokuri. Po kjo gjuhë është e tmerrshme, pra dhuna është pasojë, nuk është shkak’, tha Meço.  

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0098381042480469
array(1) { ["section"]=> string(78) "meco-per-protesten-e-opozites-ambasadat-nuk-duhen-te-fokusohen-te-dhuna-166712" }