Mediat botërore të stacionuara në Elbasan: “CNN”, “BBC” apo “NY Times” ndjekin nga afër Shqipëri-Serbi

Publikuar tek: aktualitet, më 06:44 08-10-2015 Mediat botërore të stacionuara në Elbasan: “CNN”, “BBC” apo “NY Times” ndjekin nga afër Shqipëri-Serbi

Sot, Shqipëria dhe shqiptarët nuk janë nën vëzhgimin vetëm të UEFA-s, por edhe të mediave kryesore botërore.

Ashtu siç deklaroi vetë presidenti i FSHF-së, Armando Duka, dy ditë më parë, në Elbasan do të jenë të pranishëm për të ndjekur ndeshjen Shqipëri-Serbi gjigandët e informimit.

Mes emrave të mediave prestigjoze që janë akredituar nga FSHF, mund të veçojmë “CNN”, “BBC”, “NY Times”, “Daily Mail”, apo “Sky”, si dhe gazetarët e gazetave më të rëndësishme sportive si “Marca” në Spanjë, “Gazzetta Dello Sport” në Itali apo “L’Equipe” në Francë.

Këto media nuk kanë pritur fillimin apo përfundimin e ndeshjes Shqipëri-Serbi për të pasqyruar atmosferën në vendin tonë. Arrestimi i Ballist Morinës mëngjesin e djeshëm dhe incidenti i ndodhur me autobusin serb në Tiranë, kanë zënë vend të rëndësishëm në shumë media të huaja.

Lexo edhe: Këshilla e Granit Xhakës për Taulantin: Jo grushta në fushë, qendro i qetë 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Habiten italianët: Sa shumë makina, pse gjithë ky impenjim?
Vendimi: “Autochthonous” dhe simbolet e Kosovës ndalohen në stadium »
Article Logic
Execution time: 0.011574983596802
array(1) { ["section"]=> string(100) "mediat-boterore-te-stacionuara-ne-elbasan-cnn-bbc-apo-ny-times-ndjekin-nga-afer-shqiperi-serbi-22594" }